Kdo jsem a kdo nejsem

 

Enneagram a dramaterapie


Kuks  28. – 31. října

Enneagram je prastaré učení o principech vesmíru v člověku. Dnes je známý především jako typologie devíti vzorců osobnosti, které chrání v denním životě naše pravé Já.

Dramaterapie je cesta k pravému Já přes hru. Od velké legrace do velké hloubky.

Hanka a Hanka vás zvou k hraní si s našimi životními rolemi. Vloni poprvé jsme spolu otevřely tuto cestu „za typ osobnosti“. K tomu, co je v nás esenciální, původní.

A užasly jsme nad zázraky, které se nám děly před očima. S každou vteřinou jsme odkrývali nevědomé vzorce, které lidi používají ve svých komunikačních hrách. A rozpoznávali jsme, co je naše a co nám slouží a kde všude můžeme být svobodnější, šťastnější, zdravější a vitálnější.

Letos vás zveme opět. Ve dnech svátečních na magický Kuks. Ve čtvrtek poznáme enneagramový systém a od pátku necháme teorie ožít a vydáme se přímo tam, kde mají naše srdce domov.

Pro koho?

 • Je to pro lidi, které fakt zajímá, kdo jsou za všemi naučenými vzorci chování.
 • Je to pro ty, kteří touží letět ve vnitřním svobodném prostoru. Zažít opravdovost, pravdu a jasnost a přivést je do svého každodenního života.
 • Je to pro lidi tvořivé a odvážné, a taky pro plaché introverty. Každý může jít způsobem, jaký je pro něj právě v té chvíli bezpečný.
 • Pro dospělé a také pro teenagery od 15 let

Kde?

Přímo na Kuksu. Neznám místo, kde se enneagram učí snáz. Před očima tu máme celý enneagram. Stojíte mezi Ctnostmi a Neřestmi… a vidíte celý svůj vnitřní svět. Touhy, radosti, lásku… a všechny propady, kterými jste prošli… A nalézáte porozumění a cestu.

S kým?

S Hankou Havlovou, trenérkou emoční inteligence, terapeutkou, učitelkou enneagramu světové školy EPTPTM a Hankou Růžičkovou, drama a arteterapeutkou, průvodkyní na základní škole a učitelkou dramatické výchovy.

Když jsem hledala fotku k letáčku, zadala jsem „enneagram and theater“. A našla obrázky z ennagramového divadla na Brodwayi.  Mnoho let jsem toužila propojit učení enneagramu s divadlem. S hraním si s našimi životními rolemi.  Setkala jsem se s pár učiteli, kteří s divadlem v enneagramu pracovali. S Hankou Růžičkovou děláme už hodně let programy pro děti i dospělé – divadelní improvizace je jedním z pilířů, na kterých stojí spokojenost účastníků a posílená kompetence procházet změnami v bláznivém světě. Vloni jsme poprvé v Čechách propojily dramaterapii s enneagramem a prací s tělem a bylo to ohromující. A tak nově otevíráme tento živý prostor pro objevování sebe a druhých.

Kdy?

 1. – 31. 10. 2021, čtvrtek 10:00 – neděle 16:00
 • Ve čtvrtek 28. 10. se seznámíme s enneagramovým systémem a objevíte své charakterové vzorce.
 • Pro ty, kdo dobře znají enneagram, je možné přijet až v pátek 29. 10. v 9:30, ubytovat se a začít s námi přímo s enneagramovým divadlem.

Chcete se přihlásit na unikátní seminář v historickém Kuksu?

Kde budeme bydlet a jíst

Ubytováni budeme v rekonstruovaném Hospitalu Kuks v krásných dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím.

V ubytovacím bloku je k dispozici kuchyňka vybavená varnou konvicí, vařičem, mikrovlnkou a malou lednicí.

Obědvat můžeme v restauracích na Kuksu, snídaně a večeře vytvoříme formou švédských stolů z dobrůtek, které přivezeme. 

O cenách a platbách

V ceně je zahrnuté ubytování v Hospitalu Kuks, celodenní program (začínáme ráno před snídaní a končíme večerním programem) a materiály.

Za kolik? 6100 Kč (pro ty, kdo přijedou až v pátek 29. 10. je cena 5600 Kč).

Číslo účtu je 2000777150 / 2010,  VS 20211028

Záloha pro rezervaci pobytu je 2000 Kč 

Storno podmínky

Cesta do Hospitalu Kuks
 • Do navigace si zadejte Slotov (ne Kuks, dovezlo by vás to do vesnice Kuks, která je na druhé straně údolí než Hospital Kuks). Pokud pojedete přes Jaroměř, ve vesnici Heřmanice je doprava odbočka na Brod. Za ní je Slotov, ten celý projedete a pojedete až úplně nakonec, dostanete se přímo k Hospitalu Kuks. 
 • Zaparkujte před restaurací Na sýpce.
 • Ubytovací blok má vchod v hlavní bráně do nádvoří, po příjezdu nebo kdybyste bloudili, volejte 777 844 509
 • Pokud pojedete autobusem, vystoupíte v Kuksu a můžeme pro vás dojet.
 • Vláček vás doveze přímo k Hospitalu za bylinné zahrady.
Co budete potřebovat?
 • Karimatku nebo podložku do sálu (deku, polštářek pro pohodlí).
 • Oblečení pohodlné do sálu, i do chladnějších prostor.
 • Ručník.

Přihlašte se